دانلود آهنگ های نوش آفرین به صورت گلچین شده

دانلود آهنگ های نوش آفرین به صورت گلچین شده

اهنگ نوش آفرین ,آهنگ شاد عروسی نوش آفرین ,دانلود اهنگ نوش افرین قدیمی شاد ,اهنگ خاطره انگیز نوش افرین ,قدیمی ترین اهنگ نوش آفرین

نوش آفرین

فاطمه عبدی گلنگشی (زادهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۳۵) که به‌طور حرفه‌ای به نام نوش‌ آفرین شناخته می‌شود، خواننده و بازیگر سرشناس ایرانی مقیم ایالات متحده آمریکا است.

نوش آفرین در سال ۱۳۳۵ در تهران زاده شد. چهار خواهر و دو برادر تنی و ناتنی دارد که حاصل ازدواج دوباره پدرش هستند.

او در مدرسه ترانه می‌خواند و مورد تشویق دیگران قرار می‌گرفت. در سال ۱۳۵۱ و در سن ۱۶ سالگی، هنگامی که در دبیرستان کیوان واقع در خیابان مرتضوی تهران مشغول به تحصیل بود و همزمان در یک شرکت مشغول به کار بود، در پی خواندن یک آگهی از جانب استودیو پیام مبنی بر نیاز به یک چهرهٔ جدید جوان جهت ایفای نقش در یک فیلم سینمایی به دفتر این استودیو رفت. نام آن فیلم شورش بود و قرار بود رضا میرلوحی آن را کارگردانی کند. در بین تعداد زیاد دختران جوان متقاضی، به دلیل شباهت ظاهری نوش‌آفرین با آفرین (آفرین عبیسی) که پیش از این هنرپیشهٔ سینما بود و در آن زمان به دلیل ازدواج از هنرپیشگی دست کشیده بود، مورد توجه فیلم‌بردار آن فیلم، ایرج صادق‌پور که اتفاقاً همسر آفرین بود، قرار گرفته و به رضا میرلوحی معرفی شد. در همان سن به کمک فریدون خشنود با ترانه قبله که برای اولین بار در برنامه میخک نقره‌ای فریدون فرخزاد پخش شد، خوانندگی را آغاز کرد. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد این ترانه به خاطر حفظ کیفیت در خوانندگی‌اش ۴ بار توسط شورای موسیقی رادیو تلویزیون ملی ایران ردشد.

پس از مدتی به وسیله یدالله شیراندامی هنرپیشهٔ معروف آن زمان که از دوستان پدرش بود، برای بازی در فیلم قصه ماهان معرفی شد. او تجربه گویندگی در برنامه شما و رادیو را به همراه فریدون فرخزاد نیز داشت

شروع فعالیت هنری نوش‌ آفرین با توجه به معیارهای آن زمان جامعهٔ ایران بعدها برایش دردسرساز شد. در زمان شروع فعالیت هنریش، اغلب چهره‌های جدید سینمایی در فیلم‌ها نقش‌های برهنه ایفا می‌کردند و او هم از این قاعده مستثنی نبود. نوش‌آفرین با یک مدیر تهیه بنام مظاهری قرارداد بازی در پنج فیلم را امضاء کرد که در تمامی آن‌ها علاوه بر نقش اول زن بودن، گریزی از برهنه شدن وجود نداشت.

فیلم اول او قصه ماهان به کارگردانی جواد طاهری فیلمی با مایه‌های عرفانی در مورد تناسخ بود که صحنه‌های عشق بازی و برهنهٔ آن ایجاد جنجال زیادی کرد. این فیلم در دسته‌بندی معمول تجاری آن زمان قرار نمی‌گیرد و موسیقی متن آن به هنرمندی مرتضی حنانه از تأثیرگذاری خاصی برخوردار است.

دومین فیلم او دشمن نام داشت که در ردهٔ فیلم‌های تجاری خوش‌ساخت قرار گرفت؛ خسرو پرویزی کارگردان این فیلم بود.

نوش‌آفرین در این سال‌ها کنار هنرپیشگانی نظیر سعید راد ایفای نقش کرد که بعدها با او ازدواج کرد. نوش‌آفرین پس از ۱۷ سال زندگی با سعید راد، ایران را در سال ۱۳۶۴ به قصد هندوستان ترک کرد و از او جدا شد و پس از مدتی راهی آمریکا شد و کار هنری را با آلبوم دختر شاه پریون از مهداد زندکریمی از سر گرفت.

نوش آفرین-پیچک

دانلود


نوش آفرین-غربت

دانلود


نوش آفرین-کاشکی

دانلود


نوش آفرین-بخون بخون

دانلود


نوش آفرین-عاشق ندیده

دانلود


نوش آفرین-گل های کابل

دانلود


نوش آفرین-سلام

دانلود


نوش آفرین-شب تو شب من

دانلود


نوش آفرین-نازنین عاشق

دانلود


نوش آفرین-همزبون

دانلود


نوش آفرین-گل آفتابگردون

دانلود


نوش آفرین-سبزه به ناز می آید

دانلود


نوش آفرین-مسافر

دانلود


نوش آفرین-اگه بودی

دانلود


نوش آفرین-ذره ذره

دانلود


نوش آفرین-گل سرخ

دانلود


نوش آفرین-عاشقم

دانلود


نوش آفرین-دوست دارم

دانلود

  • 14 ژانویه 2024
  • 0 نظر

دیدگاه خود را بگذارید